VTISI IZ SKYPE KONFERENCE

V četrtek, 10. 11. 2016, smo prijavljeni učenci 9. razredov imeli v šolski knjižnici Skype konferenco z učenci iz Dallasa (Texas). Učenci so bili, kljub zadregi na vsake toliko časa, zelo prijazni ter olikani, celotna zadeva se mi je zdela bolj kot potrjevanje tistega, kar sem o Ameriki že slišala v preteklosti. Poleg splošnih vprašanj, kot npr. če v šoli uporabljajo telefone, kakšno glasbo poslušajo in kaj počnejo v prostem času, smo se dotaknili tudi aktualne teme – predsedniških volitev v ZDA.  Vprašali so nas, če vemo, da je njihova prva dama iz Slovenije, kar smo seveda potrdili. Mi pa smo jih vprašali, kaj si mislijo o rezultatu predsedniških volitev v ZDA, nakar so vsi izkazali svojo nenaklonjenost do bodočega predsednika, Donalda Trumpa. Nenazadnje smo ugotovili, da si le nismo tako različni, kot se nam je zdelo  (poslušamo isto glasbo, gledamo iste filme, beremo iste knjige…) in smo se poslovili z dobrimi vtisi.

Manca Kepa, 9. a

 

V četrtek, 10.11.2016, smo v naši šolski knjižnici imeli skype konferenco z učenci iz ene od teksaških šol. Učenci so nam zastavljali veliko vprašanj o nas in naši državi, na katera smo jim nato mi odgovorili, nekaj vprašanj pa smo jim zastavili tudi mi in na koncu smo ugotovili, da čeprav nas loči velika razdalja, imamo še vedno radi precej podobne stvari.

 

Nataša Lukić, 9. b

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *