Mesec šolskih knjižnic na OŠ Stična

img_0004-small

Fotografija nagrajene učenke Žive Batis

Na OŠ Stična smo se knjižničarja Kristijan Rešetič in Branka Lah skupaj z zainteresiranimi učitelji tudi letos v oktobru pridružili praznovanju mednarodnega meseca šolskih knjižnic. Ker je bilo letošnje geslo Naučite se razvozlati svoj svet, smo v knjižnici izvedli različne aktivnosti, s katerimi smo želeli pokazati pomen šolskih knjižničarjev in knjižnice pri razvijanju učnih spretnosti, razvoju kritičnega mišljenja, širjenju obzorij in splošne razgledanosti.

Praznovanju  smo se priključili s skype konferencami s šolami iz Portugalske in Rusije, 10. 11. 2016 smo za video klic dogovorjeni še s šolo iz ZDA, bralnim klubom, literarnim, fotografskim  in filmskim natečajem, urami KIZ in miselnimi igrami (prvim šahovskim turnirjem na šoli).

Več o praznovanju in nagrajencih lahko preberete na spletnih straneh šolske knjižnice.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *