Svetovni dan jezikov

V petek je bila med glavnim odmorom na OŠ Stična gneča pred zbornico.   Gnetli so se učenci in učitelji vse šole, ker so iz stene zrasli jeziki! Bili so preluknjani in zviti, dolgi, modri, rumeni, zeleni, oranžni, beli in okrašeni. Nekatere je skupaj držala zadrga, drugi so bili speti z varnostno zaponko. Prav vsak jezik je bil unikatnen prispevek k svetovnem dnevu jezikov, ki ga na 26. 9. proslavljajo širom sveta. Ustvariti jih je pomagala vsaka roka in glava vsakega učenca. Na njih so napisane modrosti, zanimivosti, citaiti, pregovori, domislice in uporabne fraze v številnih jezikih vseh kontinentov, celo v jeziku iz Gospodarja prstanov. Čeprav smo projekt vodili šolski jezikoslovci, je za čudovito izvedbo zaslužna vsa šola. 4.c razred je izdelal osnovo za plakat. Pomagali so vsi naprošeni razredniki, ki so uro oddelčne skupnosti posvetili izdelavi jezikov.  Precej učiteljic razredne stopnje je prostovoljno pomagalo aranžirati jezike, aktiv športnikov je poskrbel, da smo posvetili prazniku tudi nekaj besed v mikrofon. Jeziki na steni so res nekaj izjemnega. Pridite na šolo is si preberite kaj sporočajo, vsak ima svojo zgodbo. Nekateri so tako lepo narejeni in sporočajo tako lepo misel, da vemo vsaj za eno učiteljico, ki ga ni hotela obesiti na plakat, ampak si ga je rajši spravila za domov. To je lepo. Ker pa se prazniki vrstijo drug za drugim, bodo tudi jeziki odpadli s stene. Prihodnji petek vabimo vse primerne skrbnike, da pridejo in si izberejo jezik, ter ga posvojijo za domov. Sicer jih žal čaka reciklaža…