RASTOČA KNJIGA – Obisk predsednika državnega sveta Mitje Bervarja

Osnovna šola Stična, 14. 2. 2014

Osnovna šola Stična je pristopilaIMG_0015 (Small) k projektu Rastoča knjiga. Projekt, katerega simbol (Rastoča knjiga) ponazarja vso našo zgodovino in bivanje, poudarja pomen knjige, znanja in odličnosti slovenskega naroda ter spodbuja ljudi k osebni rasti, kulturi in umetnosti, je bil v začetku samo slovenski projekt, a je že prerasel meje Slovenije in se razvil v mednarodni projekt Združene Rastoče knjige sveta, ki temelji na medsebojnem sodelovanju na področju kulture, znanosti in umetnosti.

6. februarja 2014 smo v okviru šolske Prešernove proslave uradno vstopili v projekt Rastoča knjiga. Predviden govorec je bil tudi gospod Mitja Bervar, predsednik Državnega sveta, a se zaradi drugih neodložljivih obveznosti svečanosti ni mogel udeležiti. Zato smo ga 14. februarja znova povabili na našo šolo in mu pripravili prisrčen sprejem, na katerem je nastopil otroški pevski zbor matične šole pod vodstvom Bojane Mulh. V uvodu sta nas pozdravila ravnatelj Marjan Potokar in župan Dušan Strnad, nato pa nas je nagovoril predsednik Državnega sveta Mitja Bervar. Po končani prireditvi se je zapletel v pogovor z učenci in si ogledal šolo. Svoje misli o pomenu knjige in branja med mladimi je zapisal v knjigo Rastoče knjige, v kateri zbiramo misli gostov, ki obiščejo našo šolo.