Prireditev ob kulturnem prazniku

6. 2. 2014 smo ob 17. uri v športni dvorani Osnovne šole Stična obeležili spomin na Prešerna in podelili šolske Prešernove nagrade. Tokratna prireditev je bila res posebna na več načinov.

27. septembra 2013 smo praznovali 10. obletnico odprtja nove šole, zato so se na odIMG_0054 (Small)ru združili vsi zbori naše šole. Zborovodja vsakega zbora je dirigiral po eno skladbo, na koncu pa so otroci skupaj s pevskim zborom učiteljic zapeli skladbo Modri trak, ki je bila zapeta tudi ob otvoritvi leta 2003.

Ob kulturnem prazniku smo se pridružili projektu Rastoča knjiga, ki je po zaslugi gospoda dr. Janeza Gabrijelčiča, idejnega avtorja projekta, postal vseslovenski in mednarodni projekt. V ta namen smo pri vhodu v šolo postavili knjige, ki imajo skupen element, to je lokalno okolje; knjige ga namreč lahko opisujejo, lahko pa da iz njega izhaja njen avtor. Prav tako je v jedilnici obešena Abeceda odličnosti, ki vsebuje vrednote naših osnovnošolk in osnovnošolcev.IMG_0161 (Small)

Prejeli smo veliko pohval, kar pomeni, da smo vsi sodelujoči prireditev dobro izpeljali.