MATEMATIČNI DAN 2021 ALI DESETI ŠKRAT

Na Osnovni šoli Stična smo skupaj z podružničnima šolama Višnja Gora in Zagradec organizirali mednarodni dan matematike z naslovom »Matematika za boljši svet«. V aktivu matematikov smo ga poimenovali DESETI ŠKRAT. Zakaj? Zato, ker pravljice in številke bogatijo naš svet in tudi zato, ker letos na različne načine obeležujemo Jurčičevo leto. Tudi pri matematiki. Glavni junak Jurčičevega romana Deseti brat je bil navdih za matematični izziv.

Naši učenci so se preizkusili v risarskih spretnostih na temo števila 10.  

Nekateri so se poigrali z modeli družabnih iger na temo del Josipa Jurčiča. Nastale so zanimive karte, “Jurčič ne jezi se” igre, spomin, monopoli Kozlovska sodba …

Spet drugi so pisali pesmice, zgodbe ali izštevanke na temo števila 10.   Spretni matematični umi pa so iskali računske izraze z eno števko in rezultatom 10. Na ogled postavljamo nekaj najbolj izvirnih izdelkov.

Čestitamo vsem učencem in učenkam in se jim zahvaljujemo za sodelovanje.

Aktiv matematike OŠ Stična