ARHEOLOŠKA DELAVNICA

Nadarjeni učenci 5. razreda smo imeli v sredo, 19. 4. 2017 arheološko delavnico. Z nami je bila arheologinja ga. Pavla Peterle Udovič, ki nam je predstavila svoje delo.

Razdelili smo se v štiri skupine in vsaka je dobila veliko posodo z mivko in čopiče. Prikazala nam je delo arheologa na terenu. V mivko je že pred našim prihodom zakopala razbite dele lončkov in druge zanimive stvari.

S čopiči smo očistili vse najdbe, kot da smo pravi arheologi, še prej pa smo jih poslikali. Bilo je razburljivo, saj jih pred slikanjem nismo smeli premikati. Delčke lončkov smo zlepili, tako da je imel vsak svojega. Arheologinja nam je pokazala nekaj poslikav, da smo lahko lončke okrasili.

Na koncu nam je pokazala še nekaj starih predmetov in tako se je naš arheološki dan zaključil.

Tonja Smole, 5. a