Tačke pomagačke v šolski knjižnici

Kuža v naši šolski knjižnici? Ne, to ni fatamorgana, ne fotomontaža, naša šola je v torek, 10. 1. 2017 prvič gostila terapevtski par iz društva Tačke pomagačke. Gospa Jana Miklič in njen kuža Oli sta obiskala učenca s PŠ Višnja Gora in dva učenca z matične šole, nestrpno pa ju pričakujeta še dva učenca s PŠ Zagradec. Na naši šoli sta izvajala mednarodno priznan in uveljavljen projekt za razvijanje bralne pismenosti Beremo s tačkami, ki poteka po licenci R. E. A. D.

Bistvo tega projekta je, da otrok bere kužku. Morda se zdi nam odraslim to nenavadno, vendar je program zelo učinkovit, saj otroci razmišljajo in čustvujejo na drugačen način in jih bližina terapevtskega psa sprošča in pomirja, tako da je tudi učenje branja lažje.

Na spletnih straneh društva Tačke pomagačke so napisali, zakaj je pes lahko tako dober poslušalec.

Pes je čudovit prijatelj pri branju, saj:

  • pomaga pri sprostitvi,
  • pozorno posluša,
  • ne sodi, ne kritizira ali se smeji,
  • dovoljuje otroku, da bere v svojem lastnem ritmu,
  • ne vzbuja strah kot vrstniki.

Veselimo se že nadaljnjih obiskov prostovoljke gospe Jane Miklič in njenega kužka Olija!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *