Skype konferenca s portugalskimi učenci

V mesecu oktobru 2016 smo v šolski knjižnici praznovali mednarodni mesec šolskih knjižnic. Verjetno najbolj nova in odmevna aktivnost je bila tudi vrsta skype konferenc, kjer so imeli naši učenci priložnost pogovora s svojimi sovrstniki iz različnih držav (s Portugalske, iz ZDA in Rusije). Učenci z matične šole, ki pri učitelju Kristijanu Rešetiču obiskujejo neobvezni izbirni predmet francoščino, so se pogovarjali v tem jeziku s šolo s Portugalske, 9. razredi s PŠ Višnja Gora pa  so se z drugo šolo iz iste države pri pouku angleščine (pri učiteljicah Katji Tomažinčič in Katji Sredič Rus) pogovarjali v angleščini. Na spodnji povezavi je možno videti njihov zapis in slike o tem dogodku.

http://bibliotecasjuliomartins.blogspot.si/2016/11/skype-around-world-com-escola-os-sticna.html