Izmenjava učencev Ivančna Gorica / Hirschaid

Pa smo jih dočakali 🙂 … naše učence iz pobratene občine Hirschaid, ki so se udeležili mednarodne izmenjave pri nas na OŠ Stična. Odkrivali smo občino Ivančna Gorica in lepote Slovenije. Ogledali smo si muzejsko zbirko Josipa Jurčiča na Muljavi, etnografsko zbirko Nose v Gorenji vasi, Ivančno Gorico, Slovenski šolski muzej v Ljubljani, našo prestolnico, Lipico na Krasu ter na slovenski obali Piran in Portorož. Našim gostom smo pokazali veliko in jih prepričali, da je vredno sodelovati na izmenjavi učencev OŠ Stična, SŠ Josipa Jurčiča in Realne šole iz Hirschaida.

Nekateri učenci so zapisali takole:
“Najbolj si bom zapomnila, ko smo šli v Lipico in na morje, spoznala sem nove nemške prijatelje in za malenkost izboljšala svoje znanje nemščine”.

“Bilo je lepo in pestro, spoznal sem novo kulturo in nove prijatelje. Izkušnjo bi z veseljem ponovil. Všeč mi je bila pestrost programa in medsebojni odnosi”.

“Pri izmenjavi mi je bilo najbolj všeč to, da sem spoznala veliko novih ljudi in dobila sem izkušnje s tujim jezikom”.