Čebelarski krožki praznujejo

Tudi čebelarski krožki na OŠ Stična praznujemo

Tudi čebelarski krožki na OŠ Stična praznujemo dan slovenske hrane – tradicionalni slovenski zajtrk.

V preteklih letih so nas obiskali čebelarji, nam predstavili orodje, ki ga uporabljajo pri svoje delu, spoznavali smo čebelo in njeno življenje, za zajtrk smo med drugim jedli med.

Letos pa se je praznovanje preselilo na spletno stran šole. Učenci in starši si lahko ogledate utrinke s krožka na PŠ Krka, ki ga vodi Marjan Volaj iz ČD Krka in Zagradec, panjske končnice, ki so jih učenci 5. bZ izdelali ob obisku čebelarke Petre Peunik Okorn iz ČD Stična na delavnici Čebelar sem na povabilo mentorice čebelarskega krožka na PŠ Zagradec Mateje Jere Grmek, zanimive filme o čebelah (http://www.ohranimo-cebele.si/default.asp?sif_co=45).

Vabimo vas tudi, da preizkusite svoje znanje o čebelah v kvizu, ki sta ga oblikovala mentorja čebelarskega krožka na PŠ Višnja Gora Ana Šimac in Kristijan Rešetič.

Tisti, bolj ustvarjalni, lahko narišete svoj plakat in ga objavite na Facebook profilu. Več informacij in navodila dobite na tej povezavi: