Abeceda učenja na daljavo

Delo na daljavo je v tem tednu postalo nekaj običajnega. To pa ne pomeni, da smo tega navajeni in da pri delu nimamo težav. V pomoč in spodbudo nam bo abeceda učenja na daljavo. Imaš svoj predlog, si našel drugačne besede te abecede? Zapiši jih in deli z nami.

AKTIVNOST

Največ je odvisno ravno od tebe, nima smisla odlašati in se prepuščati malodušju. Aktivnost je ključ do uspeha.

BESEDA

Brez besed bi bil pa res siromašen naš svet, v aktualni situaciji še toliko bolj. Pogovarjaj se, izražaj svoje misli, dvome, skrbi in hvaležnost.

CENA

Vsaka stvar ima svojo ceno in prav je da ceniš delo, ki ga opravijo drugi. Tudi tvoje delo je cenjeno.

ČAS

Morda se ti zdi, da ga imaš zdaj res veliko na razpolago. Ravnaj z njim preudarno in odgovorno.

DELO

Delo na daljavo je za vse nas nekaj novega, učimo se skupaj in si pomagajmo, da bo naše delo obrodilo sadove.

ENERGIJA

Čez spletne medije se pretaka močna energija spodbude, motivacije in številnih predlogov za zanimivo učenje na daljavo. Energija je zakon.

FOKUS

Pri delu ohrani osredotočenost, tako bo delo prej in bolje opravljeno.

GLASBA

Ob prijetni glasbi je učenje lažje.  Če ti uspe, pa zraven še zapoj, dobra volja zagotovljena!

HVALEŽNOST

Z odgovornim vedenjem pomagaš, da bo virus hitreje premagan. Dobro ti gre, #bodihvaležen, #bodizdrav, #bodidoma.

INTERNET

Virtualni svet je postal velika učilnica, poišči pametne vsebine in tudi sami prispevaj kakšno zanimivo idejo ali pobudo.

JEDILNIK

Zdrava hrana je pomembna za učenje.  Za nasvet in kak zanimiv recept pokliči staro mamo in ji s tem polepšaj dan.

KORAJŽA

Življenje v svetu #ostanidoma lahko prinese tudi kakšno stisko in tesnobo.  Ohrani pogum in k pozitivnemu razmišljanju spodbujaj tudi druge.

LEPOTA

Zelo pomembno je, da neguješ smisel za lepoto, ne pozabi na umetnost; kaj lepega nariši, fotografiraj, pripravi predstavitev svojih del.

MIR

Pri delu bodi miren in zbran. Tudi duševni mir je pomemben, če si v stiski, poišči pomoč.

NARAVA

Ne pozabi, da sta svež zrak in stik z naravo krepčilo za dušo in telo.

OBISK

V teh dneh so običajni obiski sošolcev, vrstnikov, sorodnikov neprimerni. Virtualni obisk predstavlja telefonski klic, sporočilo in elektronska pošta, bodi iznajdljiv.

POČITEK

Tudi čez dan si privošči počitek, preberi dobro knjigo, poglej zanimivo televizijsko oddajo …

RAČUNALNIK

Pri delu na daljavo ne bo šlo brez računalnika, poskrbi za ustrezno antivirusno zaščito in ne prekorači časa, ki ga preživiš za zasloni.

SPANJE   zdaj se res lahko dobro naspiš in nov dan začneš spočit.

ŠPORT

Pomembno je ohranjati kondicijo, pojdi na sprehod, teci, delaj vaje za moč in počutil se boš bolje.

TELEVIZIJA

Številni televizijski progami ponujajo zanimive vsebine. Ko najdeš kaj zanimivega in poučnega, povej naprej.

UČILNICA

Uredi si svojo domačo učilnico, da se boš v njej dobro počutil (in tudi staršem bo urejena soba polepšala dan).

VODA

Pij veliko vode, voda pomaga tvojim celicam, da lažje dihajo.

ZGODBA

Ko bo korona virus premagan, si bomo imeli res veliko za povedati. Zapišite kaj se vam je zanimivega zgodilo, pišite dnevnik, blog ali posnemite domačo dokumentarno oddajo.

ŽIVLJENJE

Morda se je svet ustavil, življenje pa se ni. Ohrani vedrino, optimizem, zvedavost in pogum.

Pripravili Irena Novak, pedagoginja na OŠ Ferda Vesela, Šentvid pri Stični in Dragica Šteh, učiteljica matematike na OŠ Stična.