Zimski pohod v Tamar

Učenci PŠ Krka smo komaj dočakali naš prvi planinski pohod v letu 2020. Obljubljeno nam je bilo, da se gremo sankat! Kakšno veselje. Tako smo v soboto, 25. 1. 2020, zgodaj zjutraj na avtobus naložili sani in se skupaj z učiteljicami in vodniki PD Polž Višnja Gora odpeljali na Gorenjsko. Pot nas je vodila do Planice, kjer smo začudeni opazovali, kako velike so skakalnice. Hitro smo se oblekli v topla oblačila, vzeli sani in se odpravili na pot proti domu v Tamarju, ki stoji na nadmorski višini 1108 m. Pot ni bila prezahtevna in smo jo vsi z lahkoto prehodili kljub sanem, ki smo jih vlekli za sabo. Ob prihodu v dom smo se okrepčali s sendviči, ki so nam jih pripravili starši, in že smo se zapodili na sani ter se zabavali na težko pričakovanem snegu.

Prišla je ura odhoda in z njo najbolj zanimiv del poti. Tam, kjer smo prej hodili navkreber, smo se zdaj spuščali s sanmi. Vodniki in učitelji so poskrbeli, da smo bili v parih, nam podali natančna navodila, zavarovali pot in spuščanje se je začelo. Kako smo bili hitri! Pot proti Planici je minila res hitro. Ker smo bili pridni, smo se spustili še proti najvišji skakalnici, kjer smo naredili fotografijo za spomin, in se polni lepih doživetij odpravili proti Krki.

Hvala vodnikom Alešu, Janezu in Boštjanu PD Polž za res lepo preživet dan!

Mentorici planinskega krožka Tončka Rajer in Maruša Pust