Na podružnični šoli Višnja Gora je zadišalo po Havajih

V ponedeljek 9. decembra smo na podružnični šoli v Višnji Gori gostili zanimivo gostjo – Američanko, gospo Stephanie Barett-Zebra, ki je učencem predstavila življenje, obveznosti in zanimivosti pri delu, ki ga opravlja tako doma v ZDA kot tudi v Sloveniji.

Z učenci se je odprto in širokosrčno povezala »po ameriško«, kot to Američani dobro znajo, ter jih motivirala, da so se vključili v pogovor, v katerem so brez zadržkov izkazali svoje jezikovne sposobnosti in spretnosti. Ker jim je predstavila Havaje, so imeli učenci neskončno število vprašanj o naravi, živalskem svetu, kulinariki in življenju na tropskih otokih.

Na koncu nam je zaupala, da ji bo obisk ostal v spominu tudi po mnogih zanimivih vprašanjih, ki so jih zastavljali učenci, kot na primer o njenem odnosu do Slovenije, o moževih slovenskih koreninah, o slovenskih besedah, ki lomijo jezik, ipd.

Vsekakor bomo še kdaj povabili zanimive predstavnike tujih držav.

 

Aktiv učiteljev za tuje jezike