Na novih dvajset

Pisalo se je leto 1999, ko se je pouk v Višnji Gori začel v novo zgrajeni šoli. V četrtek, 17. oktobra, pa se je leto 2019 v zgodovino Višnje Gore zapisalo s prireditvijo ob 20. obletnici te šole. V prostorih podružnične šole nas je v uvodu pozdravila vodja šole in poudarila, da šola stoji trdno in predstavlja središče vzgoje, izobraževanja, kulture in družabnega življenja v samem kraju.

Nato nas je s spodbudnimi besedami nagovoril ravnatelj Osnovne šole Stična Marjan Potokar in popeljal skozi zgodovino šolstva v Višnji Gori, župan Občine Ivančna Gorica Dušan Strnad pa dodal optimistične napovedi o samostojni šoli. Z učenci smo pripravili kulturni program, v katerem so s petjem, plesom, deklamacijami predstavili vrednote, ki so jim pomembne. Ljubezen, družina, prijateljstvo, življenje, trud, branje, moč – vrednote, ki jim krojijo življenje in ki bodo pomagale ustvarjati prihodnost. Če je moč sklepati po prireditvi, bo ta svetla, saj je bilo čutiti močno povezanost vseh soudeleženih v vzgojno-izobraževalnem procesu – učencev, učiteljev in staršev. Če smo vsi našteti stopili skupaj za prireditev, naj stopamo skupaj še vnaprej po poti učenosti v dobro vseh otrok naše šole.

Veronika Bakač, Barbara Pavovec