Učenci planinskega krožka OŠ Stična na Okrešlju

V soboto, 12. 10., smo se učenci planinskega krožka skupaj z vodniki PD Polž, mentoricami in spremljevalci odpravili na prvi planinski pohod v letošnjem šolskem letu na Okrešelj.

Naša pot se je pričela v Logarski dolini, od koder smo se povzpeli do Frischaufovega doma na Okrešlju. Kar 96 učencev je pogumno zakorakalo po razgibani poti mimo mavrično obarvanega slapa Rinka, ki nas je očaral s svojim elegantnim padcem ob koči Orlovo gnezdo. Pot smo nadaljevali ob izviru Savinje vse do našega cilja. Na vrhu nas je pričakal čudovit razgled na Kamniško-Savinjske Alpe. Okrepčali smo se z malico iz nahrbtnikov. Mentorice in spremljevalci smo požigosali planinske knjižice. Na izhodiščno mesto, pod slap Rinka, smo se vrnili po isti poti.

Prijetno utrujeni smo se vkrcali v avtobus in se s polno novih vtisov vrnili domov. Hvala vodnikom PD Polž za vodenje in spoznavanje našega lepega gorskega sveta.

Tanja Črnivec