POJDIMO SKUPAJ NA TRAJNOSTNI NAČIN

V letošnjem šolskem letu smo z učenci prvih, drugih in tretjih razredov matične šole udeleženi v projektu Trajnostna mobilnost, katerega glavni namen je zmanjšati število avtomobilov v okolici šole.

V tednu, ki je za nami, so učenci s svojimi starši prihajali v šolo na različne trajnostne načine. To je razlog, da smo se večkrat srečevali v rolerjih, s kolesi, z rolkami in skiroji ter nenazadnje tudi peš.

Velika večina staršev je projekt podpirala in svoje otroke spodbujala pri aktivnostih.

Danes, 27. 9. 2019, pa smo se zjutraj v velikem številu zbrali v Ivančni Gorici pred trgovino Kašča. Zbrali smo se starši, učenci, učitelji, dedki, babice in tudi članice skupine Šole za zdravje iz Ivančne Gorice. Združili smo prijetno s koristnim ter se skupaj podali na trajnostni način proti šoli. Na poti smo se pogovarjali, se medgeneracijsko družili in kar je najbolj pomembno, pripomogli smo k zdravemu načinu življenja in hkrati poskrbeli za okolje. Preden smo prišli do šole, smo se pod vodstvom skupine Šole za zdravje še razgibali, na koncu pa zapeli pesmico.

Dan se je zares prijetno začel.

Hvala vsem, ki ste pri tem sodelovali in nas podpirali.

Bravo!

 

Napisala: Maja Miklavčič