IZDELAVA DRUŽABNE IGRE ČLOVEK NE JEZI SE

V mesecu maju in juniju smo imeli na matični šoli in na PŠ v Zagradcu delavnico tehnične ustvarjalnosti od ideje do izdelka, kjer smo izdelali leseno družabno igro Človek ne jezi se, za 4 igralce. Delavnica, ki se jo je udeležilo 32 učencev, je bila namenjena nadarjenim učencem od 5. do 8. razreda in je potekala v treh skupinah.

Učenci so s pomočjo načrtovanja in dokumentacije izdelali družabno igro ter pri tem uporabili različne obdelovalne postopke za les (žaganje, vrtanje, brušenje).  Za igralno površino so izžagali iz vezane plošče pravilni osemkotnik ter s pomočjo vrtalnika ustvarili igralno polje. Ko so bili vsi robovi, stranice in luknje dobro pobrušeni, so z akrilnimi barvami označili v enakih barvah štartna mesta, domove (hiše) in figure. Za igralne figure so uporabili lesene moznike. Izdelali so tudi igralno kocko, v katero so s pirografom vžgali pike.

Čisto na koncu smo svoje izdelke – Človek ne jezi se, tudi preizkusili.

Učenci so dokazali, da so pravi mojstri, kar prikazujejo spodnje fotografije.

Katja Tomažin