Razstava ob mednarodnem letu periodnega sistema

V ponedeljek, 10. 6. 2019, je na Kemijskem inštitutu v Ljubljani potekala otvoritev razstave Izdelki šolarjev ob mednarodnem letu periodnega sistema & periodni sistem v šoli. Razstava je nastala v sodelovanju s centrom Kemikum in Slovenskim šolskim muzejem.
Razstavo je ob tednu Kemijskega inštituta odprl direktor kemijskega inštituta prof. dr. Gregor Anderluh.
Na otvoritvi sta svojo zgodbo z naslovom Perija predstavila tudi učenca 9.razreda s Podružnične šole Zagradec Maša Žnidaršič in Žan Strmec. V svoji zgodbi sta pisala o dobrih ljudeh, ki premagajo zlobne. Pri tem so jim pomagale določene lastnosti elementov, ki so premagale zlo.
Obema učencema čestitamo in želimo še veliko literarno-kemijskih ustvarjanj.

Mentorica: Suzana Klopčič

O mednarodnem letu periodnega sistema