STIČANI (SPET) BLESTELI NA FINALU ATLETSKEGA POSAMIČNEGA TEKMOVANJA ZA OSNOVNE ŠOLE

V sredo, 5. 6. 2019, je v Žalcu potekalo državno posamično atletsko tekmovanje za osnovne šole. Na tekmovanje se je uvrstilo kar 10 tekmovalk in tekmovalcev z OŠ Stična. Najbolje se je odrezala Pia Lebar, ki je, po naslovu državne prvakinje v krosu dober mesec nazaj, sedaj osvojila še naslov državne prvakinje v teku na 600 m med mlajšimi učenkami. S časom 1.41,88 s je popravila tudi šolski rekord. Blestela je tudi Uršula Černelč, ki je postala državna podprvakinja v teku na 300 m. S časom 41,66 s je popravila svoj osebni rekord in že tretjič v tem šolskem letu tudi šolskega. Edin Beganović je s 4. mestom in časom 7.96 s v teku na 60 m med mlajšimi učenci prijetno presenetil. V prihodnje lahko od njega pričakujemo še več odličnih rezultatov. Tudi on je za nekaj stotink izboljšal šolski rekord. Nina Bregar je že tretje leto zapored osvojila 5. mesto v metu vorteksa in izboljšala šolski rekord. Met 56.49 m, ki ji je uspel na področnem tekmovanju in jo uvrstil na državno tekmovanje, je obetal še boljši rezultat. V metu vorteksa je nastopil tudi David Skubic. Njegov met 68.21 m mu je prinesel odlično 6. mesto. Da je bil met dober, nam pove že podatek, da je za zmagovalcem zaostal manj kot 2 m. Tudi David Perko je odlično vrgel vorteks med mlajšimi učenci in z metom 55.61 m zasedel 8. mesto. V skoku v višino je našo šolo zastopal Jan Kušar. Preskočil je višino 160 cm in pristal na 10. mestu, kar je tudi odličen dosežek. Vredno je omeniti še žensko štafeto 4 x 100 m. Že na področnem tekmovanju je ekipa, ki so jo sestavljale Naja Mrvar, Živa Batis, Uršula Černelč in Neža Dremelj, postavila nov šolski rekord, nato pa so ta rekord v finalu še izboljšale na 52.99 s. Znotraj ekipe se je zgodila manjša sprememba in sicer je Nina Bregar zamenjala Nežo Dremelj, ki je sodelovala kot rezerva.  Naša šola je tako že drugo leto zapored nastopila na državnem posamičnem atletskem tekmovanju z izredno kvalitetno in številčno ekipo, ki je osvojila odlične rezultate. Verjamemo, da bo tako tudi v prihodnje.

Nina Bregar