NAGRADNI IZLET NA DUNAJ

Celo leto smo učenci garali in se trudili opraviti bralno značko. Tisti, ki nam je uspelo, smo za nagrado dobili priložnost obiskati Dunaj. Tako smo se 27. maja odpravili v Avstrijo. Seveda je bil vsem nam največji problem zgodaj vstati, saj smo se zaradi dolge vožnje na pot odpravili že ob petih zjutraj. Potrebni so bili postanki, ker mehur ni zdržal. Na avtobusu je bilo vzdušje zabavno, saj so bili učitelji prav tako kot mi zelo sproščeni. Kljub dovoljeni uporabi telefonov smo se odločili, da bomo tokrat na njih pozabili. 

Najprej smo obiskali palačo Schönbrunn, ki je ime dobila po lepem vodnjaku, ter si ogledali njene čudovite vrtove, ki so skrbno urejeni. Nato smo se odpravili na vrh hriba, kjer stoji Gloriette, pod hribom pa je Pozejdonov vodnjak. Tam smo uživali v lepem pogledu na mesto. Zaradi pomanjkanja časa smo si velik del mesta ogledali iz avtobusa. Zapeljali smo se čez Donauinsel, in se na drugi strani povzpeli na 252 metrov visok razgledni stolp (Donauturn). Z njega smo imeli pogled na celotno mesto. Med potjo v središče mesta smo videli veliko zanimive arhitekture. Ko smo prispeli na Štefanov trg, se je začel naš najljubši del dneva – prosti čas. V dobri uri smo si po svoje ogledali ta del mesta, šli jest in podobno. Izlet smo zaključili z ogledom Hundertwasserjeve znamenite hiše. Njegovo ustvarjanje je nenavadno, a vendar lepo. Po tem smo se počasi odpravili domov.

Vsi smo uživali in se imeli zelo lepo.

Lan Grbac, Ela Cilenšek, Milica Sekulić iz 9. a in 9. b