Spomladanski pohod 1., 2. in 3. razredov

Na megleno jutro petka, katerega temperature niso prav nič spominjale na pomlad, smo se učenci in učitelji prve triade zbrali pred šolo in se peš odpravili proti Gradišču. Pod vodstvom učitelja Aleksandra smo po stranpoteh prišli do Stične in naprej proti Mekinjam, kjer smo zajeli sapo in se na hitro okrepčali. Po malem se nam je pridružilo tudi sonce, tako da je bilo nadaljevanje do vrha, kjer stoji cerkev svetega Miklavža, lažje. V Lavričevi koči smo se posladkali s sladoledom, nato pa se prepustili igri na igralih, na nogometnem igrišču ali preprosto v travi, v družbi sošolcev in koz. Nazaj grede smo šli po bližnjici, ki je bila zaradi dežja prejšjih dni sicer bolj blatna, a zaradi poti po travnikih in gozdovih zelo prijetna.

Učitelji prve triade in spremljevalci

(tekst in fotke: Anka Ažman)