Festival Pekarne Mišmaš 2019

V času od 27. 5. do 31. 5. 2019, ko zaključujemo Bralno značko, nastopamo pod pokroviteljstvom JSKD v sklopu projekta Teden ljubiteljske kulture (ki poteka po vsej Sloveniji) in praznujemo občinski praznik Občine Ivančna Gorica, smo se tudi na PŠ Krka vključili v aktivnosti:

• 27. 5. 2019

Peti slikarski extempore, slikar Žare Jelesijevič (3. razred), od 8.00 do 12.00, pred PŠ Krka

• 29. 5. 2019 ob 17.00
    •  razstava KUD Korinj, dvorana
    • razstava Pridne krške roke, preddverje Družbenega doma na Krki
    • v Čukovini in učnem čebelnjaku – odprti dan čebelarjev in točenje medu
  •  ob 17.00 začetek 5. Festivala Pekarne Mišmaš (nastopajo vsi učenci 1.–4. razreda PŠ Krka, gostujoče predstave), za starše, babice, dedke in izven, v Družbenem domu na Krki
  • ob 18.00 dražba slik, nastalih na slikarskem extemporu, v Družbenem domu na Krki (denar zbiramo za šolske tekaške smuči), slike so na ogled na spletni strani OŠ Stična
  • 30. 5. 2019

Nadaljevanje 5. Festivala Pekarne Mišmaš, od 8.30 do 11.00, domače in gostujoče predstave, za Vrtec Krka, PŠ Krka, PŠ Ambrus, izven, v Družbenem domu na Krki

• 30. 5. 2019 ob 14.00

Pred PŠ Krka, prireditev v počastitev spomina na padle iz KS Krka (nastopa otroški zbor PŠ Krka)

VABILO

Festival Pekarne Mišmaš – program

Dvorana Družbenega centra Krka, 29. in 30. 5. 2019

V sklopu praznovanja občinskega praznika Občine Ivančna Gorica in Tedna ljubiteljske kulture OŠ Stična, PŠ Krka pripravlja gledališki festival. Poimenovali smo ga Festival Pekarne Mišmaš po slikanici pisateljice Svetlane Makarovič, ki je idejo za zgodbo dobila v pekarni Mišmaš na Krki.

Vabimo vas na predstave za otroke, otročičke in malo večje otroke ali nasploh za odrasle otroke.

29. 5. 2019 – 1. del
  • 17.00
    – začetek dvodnevnega gledališkega festivala
    – uvodni pozdrav ravnatelja OŠ Stična Marjana Potokarja
  • 17.15 – 1. predstava, gostujoča: Dolgčas okužil muhe, Primož Suhadolčan, režija: Mateja Jere Grmek, igrajo: učenci 5. b PŠ Zagradec
  • 17.30 – 2. predstava: gostujoča: Snežna kraljica, H. C. Andersen, režija: Jožica Ferlin, Aleksandra Šparl, igra: Gledališka skupina OŠ Stična
    • 17.00 – mini otroška prostovoljna dražba likovnih del učencev, vodi Maja Sever
    • 17.30 – 3. predstava, gostujoča: Medved išče pestunjo, priredba ljudske ruske pravljice, režija in igra: strokovne delavke Vrtca Krka
    • 18. 00 – 4. predstava: domača: Moja pravljica, režija: Nika Bracovič Blatnik, mentorice: Petra Krmelj, Nadja Jankovič Fortuna, Brigita Langenfus, Nika Bracovič Blatnik, igrajo: učenci 1.–4. razreda PŠ Krka
    30.5. 2019 – 2. del
      Zaključek bralne značke PŠ Krka, PŠ Ambrus in PŠ Muljava
    • 8.30 – 1. predstava, gostujoča: Dolgčas okužil muhe, Primož Suhadolčan, režija: Mateja Jere Grmek, igrajo: učenci 5. b PŠ Zagradec
    • 8.50 – 2. predstava, gostujoča: Hvaležnost, režija: Nina Kastelec, igrajo: učenci 4. r. PŠ Ambrus
    • 9.10 – 3. predstava: gostujoča: Stari mož – ples in petje, mentorica: Maja Sever, nastopajo učenci OPZ PŠ Muljava
    • 9.20 – 4. predstava, domača: Moja pravljica, režija: Nika Bracovič Blatnik, mentorice: Petra Krmelj, Nadja Jankovič Fortuna, Brigita Langenfus, Nika Bracovič Blatnik, igrajo: učenci 1.–4. razreda PŠ Krka
    • 9.45 – malica
    • 10.10 – 5. predstava: gostujoča: Gozdna druščina, priredba Sovice Oke, Maja Tratar, režija: Maja Tratar, igra: Otroška dramska skupina Ambrus

• Zaključek festivala

Vstop je prost.
    Prijazno povabljeni!

VABILO

DOBRODELNA OTROŠKA MINI DRAŽBA SLIK S SLIKARSKEGA EXTEMPORA

Pred petimi leti smo na PŠ Krka začeli s slikanjem na slikarskem extemporu. Idejo je predstavila učiteljica Mateja Jere Grmek. Na predlog ravnatelja Marjana Potokarja, smo prvo leto povabili našega soseda v novi šoli, akademskega slikarja Franceta Slano. Z veseljem se je odzval in nas večkrat obiskal.

Učiteljica in učenci smo se prvo leto odločili, da bi dela prodali na otroški mini dražbi v dobrodelni namen in zasluženi denar porabili za nakup knjig za šolsko knjižnico.

Tako se je rodila ideja o slikarskem extemporu in nato slikarski dražbi. Lansko šolsko leto smo zbirali denar za nakup tekaških smuči. Zbrali smo 626 evrov in kupili 6 parov tekaških smuči. Letos nadaljujemo in še vedno zbiramo denar za tekaške smuči.

Na predlog učitelja Bogdana Vrhovca, smo dejavnost razširili še na PŠ Zagradec. Pri izbirnem predmetu učiteljice Anke Koželj Švigelj, so učenci naslikali 18 slik na platnu. Okvirje je naredil učitelj Lovro Ulcej.

Dražba slik bo 29. maja 2019 v sklopu Festivala Pekarna Mišmaš, predvideno ob 18.00 v Družbenem centru na Krki. Dražbo bo vodila gospa Maja Sever.

Zbrani denar bo šel za nakup tekaških smuči, ki jih bodo uporabljali učenci od 4. do 9. razreda PŠ Zagradec, Krka, Ambrus.

Slike so razstavljene na spletni strani OŠ Stična in na dan dražbe v Družbenem centru na Krki.

Učiteljice in učenci PŠ Krka,

Z lanskoletno dražbo smo zbrali 626 evrov. Za ta denar smo kupili 6 parov otroških tekaških smuči. Hvala za vaš prispevek.