Pomlad v OPB PP NIS

Učenci v podaljšanem bivanju že dalj časa opazujemo spreminjanje narave, ki smo jo prenesli tudi na spodnji hodnik ob učilnicah.

Veliko drevo, ki ga je v zimskih mesecih pokrival sneg, je zacvetelo v roza odtenkih, na travi so zacvetele pomladne cvetlice. Nekaj časa smo preživeli tudi na šolskem vrtu, kjer smo pomagali pri prvih spomladanskih opravilih in opazovali prebujanje narave. Na sprehodu v gozdu smo še posebej pozorno poslušali ptičje petje, nato smo ptiče podrobneje spoznali s pomočjo slikovnega materiala. Poučili smo se tudi o prazniku gregorjevo in na to temo okrasili zunanji pano. Na valentinovo je bil hodnik poln src in misli o ljubezni. Materinski dan smo obeležili s pesmicami o mamici, nekateri so opisali svoje mame ter izdelali darila, ki so jih za praznik odnesli domov.

Učenci se imajo pri vseh dejavnostih lepo, so ustvarjalni, spoznavajo naravo, pomembno pa je tudi to, da se pri tem razvijajo prijateljske vezi.

Učiteljici Martina Virant in Katja Tomažin