Obisk indijskega veleposlanika

Tudi to šolsko leto so učenci 7. razredov odkrivali zanimivosti največje celine sveta, Azije. Spoznavali so zakonitosti potresov in cunamijev, monsunov in tajfunov. Raziskovali so največje znamenitosti azijskih držav. Ob spremljavi indijske in kitajske glasbe so si ogledali nekaj spominkov iz oddaljenih dežel, si nadeli vietnamsko pokrivalo, japonski kimono in indijski sari ter preizkusili uporabo kitajskih palčk. Bili so tudi zelo ustvarjalni. Izdelovali so mandale, kitajske lampijone in veliko sliko indijskega svetišča Taj Mahal.

V okviru geografskega dne smo na šoli gostili tudi prav posebne goste. Obiskal nas je sam veleposlanik indijskega veleposlaništva, gospod Param Jit Mann. Spremljali so ga še ga. Mamta Talwar, učitelj joge g. Mukesh Chandra in prevajalka ga. Anja Podgornik. Poleg zanimive predstavitve neverjetne Indije je učence še posebej navdušila kratka demonstracija joge. Gosti so za naše učence prinesli tudi veliko knjižnega gradiva ter domače indijske slaščice, ki so jim bile zelo všeč.

»Bilo je zabavno in poučno. Predavanje o Indiji je bilo zelo poučno, demonstracija joge pa zelo zanimiva. Všeč nam je bilo tudi njihovo pecivo.« Andraž Grbac, 7. a

»Na geografskem dnevu je bilo zabavno, ko smo pomerjali sarije in azijska pokrivala. Ugotovili smo, da so učitelji joge zelo gibčni ljudje.« Ana Oblak, 7. c

»Predstavitev Indije je bila res zanimiva. Izvedel sem veliko o sami državi in kulturi te velike dežele.« Luka Kerezović, 7. b