Jesenske buče, prvi sneg in natečaj za novoletne voščilnice v 3. razredu OPB

Zaradi vremensko izredno lepe jeseni smo se v oktobru in novembru po kosilu še vedno najraje zbirali na igrišču, kjer smo občudovali odpadlo pisano listje, se igrali razne igre z žogo, skakali čez kolebnice ter plezali po drevesih. Ob prazniku buč in v pričakovanju 1. novembra smo z raznobarvnimi pikami prebarvali ogromno bučo, iz balonov pa ustvarili prijazne lobanje po mehiškem vzoru “el dia de los muertos”. V novembru smo se ukvarjali s prepletanjem volne za lovilce sanj, ki smo jih izdelali iz sladolednih palčk, presenetil pa nas je tudi prvi sneg, iz katerega smo hitro naredili snežaka, vmes pa še nežno okepali kakega sošolca. V začetku decembra smo sodelovali v natečaju za najlepše in najizvirnejše novoletne voščilnice, ki ga je organizirala Občina Ivančna Gorica. Ustvarili smo jih kar precej, saj smo želeli razveseliti starejše občane, ki so jim bile voščilnice namenjene. V prednovoletnem času smo tekali po telovadnici ter izdelovali razne okraske iz filca in papirnatih materialov.

Učiteljici Anka Ažman in Sara Jurčič
(Tekst in fotke: Anka)