Jesenski pohod tretješolcev

Na prvi oktobrski petek smo se s 3. razredoma odpravili na jesenski pohod v okolico šole. V meglenem jutru smo se sprehodili po stranski cesti do Stične, kjer nas je pričakalo sonce in smo si na ploščadi pred samostanom privoščili oddih. V nadaljevanju smo sledili Stiškemu potoku, ki nas je popeljal v svet gozdov, v katerih smo lahko začutili in zavonjali jesen. Na poti smo se kratkočasili s petjem pesmi in pripovedovanjem zgodb. Pri kmetiji z mlinom smo se ustavili in se posladkali ter nekaj malega tudi poigrali. Nekateri smo se odpravili do izvira pitne vode, ki naj bi bila čudežno zdravilna, ostali so si ogledovali mlin, ki pa žal ni obratoval. Po vseh dobrotah, ki smo si jih prislužili s pridno hojo, smo se vračali nazaj v vas. Tokrat smo jo ubrali do šole po bližnjici, saj so nas gibanje, sveži zrak in sonce prijetno utrudili. Ni ga čez športne dni v sončkastih jesenskih dneh!

Učiteljice Jasmina Glavič, Natalija Gabrijel in Anka Ažman

(tekst in fotke: Anka)