Učenci iz Straßa v Avstriji in OŠ Stična so okrepili prijateljstvo

Tudi na OŠ Stična (PŠ Višnja Gora) smo ob 540. obletnici mestnih pravic Višnje Gore in praznika čebelarstva organizirali v mesecu maju različne aktivnosti za učence. Ob tej priložnosti so nas iz Straßa na avstrijskem Štajerskem obiskali učenci, s katerimi so se povezali učenci iz sedmega razreda Podružnične šole Višnja Gora. Pomerili so se v športu, v likovnih veščinah, v natečaju za najboljšo risbo čebele in v ogledu mestnih znamenitosti v nemškem in angleškem jeziku.

Učenci obeh šol so ponovno dokazali, da je eno in edino sredstvo sporazumevanja na različnih področjih jezik in da le tega moramo krepiti in uporabljati v vsakdanu. Die Brücken und Sprachen verbinden oziroma po slovensko Mostovi in jeziki povezujejo.

Prijatelji s prijateljske šole v Straßu so se z lepimi vtisi poslovili in nas pričakujejo prihodnje šolsko leto na povratnem obisku v Avstriji.

Ivančna Gorica, 25. 5. 2018                                                         Igor Rajner, prof.