OBISK TAČK POMAGAČK V 5. c

V sredo, 16. 5. 2018, je v 5. c prišel prav poseben obisk. Učenke in učence sta prišla pozdravit dva kosmatinca, Oli in Fani, ki sta s seboj pripeljala tudi svoji vodnici.

Oli je zlati prinašalec, Fani pa bernska planšarka. Oba imata prav posebno službo. Vključena sta v Slovensko društvo za terapijo s pomočjo psov Tačke pomagačke, kjer opravljata vrsto dejavnosti.

Oli je malo bolj ponosen, ker je že pravi mojster in ima že značko terapevtski pes, Fani pa je še pripravnica.

Učenci so ju sprejeli z velikim navdušenjem. Oli in Fani sta jim pokazala vse, kar znata. Učenci so tako spoznali, kako je potrebno skrbeti za kužke, kako jih varno peljati na sprehod, kako sebe zavarovati pred morebitnim napadom psa in še mnogo drugega. 

Kot se za dame spodobi, je Fani želela vso pozornost zase in je izvedla marsikateri trik, čeprav je njena lastnica poudarila, da ji doma ni nič kaj dosti do učenja. Ko se je potrebno učiti, se Fani skrije pod avto. Oli pa je kot pravi kavalir ob koncu pospravil vse svoje igrače v škatlo. In da bo res vse lepo pospravljeno, je na koncu tudi sebe zbasal v košaro.

 

Maša Maras