Tečaj plavanja, 3. skupina

Tretješolci iz matične šole, ki bomo ves teden preživeli v CŠOD Burja v Seči, sporočamo:

• da vemo, kje najdemo Sečo na zemljevidu,
  • da smo obhodili cel polotok Seča,
  • da plavamo dvakrat na dan,
  • da smo z igro »slepa kača« doživljali naravo na poseben način,
  • da smo zapeli in zaplesali v nekih davnih ritmih
  • da vemo, kaj so: tramontana, široko, jugo, levante, maestral, ponente, lebič, oštro in burja
  • in da se imamo lepo!

Po štirih dnevih bivanja v CŠOD Burja vam tretješolci iz matične šole sporočamo, da znamo in zmoremo še več:

• Obvladamo različne plavalne tehnike.
  • Odvečno energijo potrošimo z igranjem nogometa, namiznega tenisa in odbojke.
  • Ločimo školjke od polžkov in vemo, kje se skrivajo rakovice, morske kumare in klapavice.
  • Izvedeli smo, da je – čudna beseda: Forma viva – razstava kipov kiparjev iz celega sveta.
  • Nekoč je bila sol dragocena, zato so ji rekli »belo zlato«. Danes jo imenujemo »bela smrt«, saj z zaužitjem prevelike količine soli škodimo zdravju.
  • Za hip smo postali solinarji: nadeli smo si slamnik, obuli taperine in v roke vzeli gavero.
  • Naši jezički so okusili tri različne vrste soli. Najboljša je sol, ki se imenuje »solni cvet«. Ta pa ima v trgovini resnično zasoljeno ceno! 1kg solnega cveta stane kar 40 evrov!
  • Kdaj pa kdaj smo sošolkam in sošolcem solili pamet, jim rekli, naj se gredo solit, nikoli pa jim nismo kakšne prisolili. Da imamo tudi sami nekaj soli v glavi, dokazujejo solzice, ki pritečejo do ust – so slane.
  • Vemo še veliko več. Vse vam povemo, ko se vrnemo domov.
  1. a in 3. b

3.a in 3. b