Zaključek projekta Pasavček

V 1. in 2. razredu matične šole smo tudi letos sodelovali v projektu Pasavček, ki ga koordinira Javna agencija Republike Slovenije za varnost prometa, Sektor za preventivo in vzgojo v cestnem prometu. Osnovni namen tega projekta je spodbujanje pravilne in redne uporabe otroških varnostnih sedežev in varnostnih pasov med vožnjo otrok in odraslih.

V torek, 10. 4. 2018, smo na matični šoli ob zaključku projekta izvedli srečanje s starši in policistom, g. Igorjem Mahničem, ki nas je ponovno opozoril na nevarnosti v prometu in varne udeležbe v njem. V skupnem delu so se učenci predstavili s plesnimi in glasbenimi točkami, nato pa so sledile delavnice po razredih, na katerih so si učenci skupaj s starši izdelali praktičen izdelek, ki jih bo opominjal na dosledno pripenjanje v vozilih.

Prijetno druženje je hitro minilo, vsi pa naj vemó, kaj je red: Red je vedno pas pripet!

Jasmina Selko