28. REGIJSKI OTROŠKI PARLAMENT

V četrtek, 8. marca 2018, je v Novem mestu potekalo zasedanje 28. regijskega otroškega parlamenta. Srečanje se je odvijalo v prostorih rotovža Mestne občine Novo mesto, udeležilo pa se ga je 35 učencev širše dolenjske regije. Med njimi sta bila tudi Julija Novak, učenka 9. razreda podružnične šole Višnja Gora, in Ivo Štukelj, učenec 9. b razreda matične šole.

Mladi parlamentarci  so razpravljali o šoli in šolskem sistemu. Predstavili so svoja razmišljanja o štirih podtemah: odnosi v šoli, učne vsebine, metode in načini poučevanja ter šola za življenje. Oba naša učenca sta se v razpravah zelo dobro izkazala ter svoja mnenja podkrepila s tehtnimi argumenti.

Delegati regijskega otroškega parlamenta so na koncu izvolili deset predstavnikov, ki jih bodo 9. aprila zastopali na zasedanju nacionalnega otroškega parlamenta v veliki dvorani Državnega zbora. Zelo smo veseli in ponosni, da je med izvoljenimi kandidati tudi naš učenec Ivo Štukelj.

Mentorici šolskega parlamenta:
Janja Virant in Maša Maras