CSOD Medved, 3. skupina

Petek: 26.1.2018

Po zajtrku pospravljamo in pakiramo svoje stvar.
Spoznali smo živali, ki jih imajo v domu. Preizkušali smo se v veščini streljanja z lokom.
Medvedje Brdo smo zapustili v megli.

Četrtek, 25.1.2018
Končno smo dočakali nekaj snežnih radosti. V senčni dolini, se je ohranilo dovolj snega, da sta oba razreda uživala v “dričanju z lopatkami”.
Seznanili smo se z obnovljivimi viri energije (vodo, vetrom, soncem, lesom in zemeljsko toploto).
Pri kosilu je naš slavljenec dobil torto in jo nam postregel.
Popoldan je Medvedje Brdo zajela megla, vseeno smo se odpravili na daljši pohod.
Pred večernimi predstavitvami in zabavo, je bilo veliko razburjenja, prepiranja, veselja in joka. Večer je uspel.

Sreda: 24.1.2018
Otroci so se izkazali pri pripravi kosila. Dobro so zrezali različno zelenjavo, zamesili testo in iz njega naredili kruhove skodelice za juho.
Naredili so tudi sirove in orehove štruklje in vse to lepo postregli
Kosilo je bilo slastno in ostankov ni bilo.
Popoldan smo obiskali kmetijo in se seznanili s kraškim svetom.
Večer smo zaključili z ustvarjalnimi delavnicami.

Torek, 23.1.2018
Še en sončen dan. Dopoldan smo spoznali osnove astronomije in orientacije, popoldan smo naučeno uporabili pri orientacijskem pohodu.
Naše glasno navijanje je gotovo pripomoglo k zmagi rokometašev.
Pred večernim počitkom smo se nasmejali skečem.
Še pravljica za lahko noč in mirno spanje.

Ponedeljek: 22.1.2018
Sončno ponedeljkovo jutro nam je  polepšalo odhod v šolo v naravi.
Med vožnjo vprašanje:”Koliko časa se bomo vozili? ” doživi kar nekaj ponovitev. Končno prispemo na Medvedje Brdo pred dom Medved. Prijetno greje sonce. Pedagoška vodja nas pozdravi in usmeri v garderobe,  hitro se razporedimo po sobah. V jedilnici imamo malico in dobimo navodila za čas bivanja v domu. Sledi urejanje sob, pohod v okolici doma, kosilo, kratek počitek. Obisk gozda z učiteljicama Jano in Ksenijo, izdelava bivaka. Po prihodu v dom čas za prosto  igro.
Večerja in po njej opazovanje Lune. Prilegel se bo nočni počitek.