Mednarodna izmenjava fotografij in likovnih izdelkov

Učenci 7. r ter 2. a in 2. b (OPB matična šola) sodelovali pri mednarodni izmenjavi fotografij in likovnih izdelkov

V začetku oktobra smo se pri uri geografije z učenci 7. razredov na matični šoli odločili, da v okviru delavnic Spoznavamo dežele: Skandinavija izvedemo mednarodno izmenjavo fotografij in razglednic. Stik smo navezali s švedsko mednarodno šolo iz Helsingborga (International school of Helsingborg), ki se nahaja na jugu Švedske. Učenci so se z velikim veseljem naloge lotili resno. V svoji domači okolici so odšli na teren in posneli različne fotografije. Na fotografije so učenci za svoje švedske kolege napisali kratka sporočila v angleškem jeziku. Po vrnitvi z jesenskih počitnic smo težko dočakali pošto švedskih učencev. Poslali so nam različne razglednice, fotografije in nekaj zemljevidov.

Fotografija 1: Veselje sedmošolcev ob prejemu švedskih razglednic in fotografij (foto: T. Finc).

Za mednarodno izmenjavo smo se odločili tudi v podaljšanem bivanju. Učenci 2. a (učiteljica K. Tomažin) in 2. b (učiteljica T. Finc) so za švedske sovrstnike izdelali manjše simbolne sličice. Učenci so pobarvali nekaj tipičnih slovenskih simbolov, jih prilepili na barvne kartončke in opremili z vrvico. Tudi oni so po vrnitvi z jesenskih počitnic prejeli sličice s Švedske, iz mesta Älvsbyn. Veselje učencev je bilo nepopisno.

Fotografija 2: Zadovoljstvo po končani izdelavi simbolov za švedske učence (foto: T. Finc).

Foto 3: Veselje ob prejemu izdelkov švedskih sovrstnikov v 2. a OPB (foto: T. Finc).

Foto 4: Veselje ob prejemu izdelkov švedskih sovrstnikov v 2. b OPB (foto: T. Finc).