Prenovljena šola na Muljavi

V sredo, 25. oktobra, je potekala slavnostna prireditev ob odprtju celovite energetske sanacije Podružnične šole Muljava. Šola je pridobila novo fasado, nova okna in vrata, zamenjan pa je tudi vir ogrevanja s toplotno črpalko.

Zdajšnja šolska stavba, katera je bila zgrajena s prostovoljnim delom,  je svojo prvo otvoritev doživela 26. oktobra, leta 1947,  letos pa je po 70 letih doživela prvo celovito obnovo. Ravnatelj, g. Marjan Potokar, je v ta namen na šolskem hodniku postavil tablo, kjer so zabeležena bistvena zgodovinska odkritja z Muljave.

V sklopu energetske prenove šole so bili dejavni tudi učenci, ki so se odzvali na natečaj občine, za najboljšo likovno upodobitev energetsko prenovljene šole, ki še poteka.

Učiteljice in vzgojiteljice so z učenci in malčki tamkajšnjega vrtca pripravile bogat kulturni program. Sledil je slavnostni prerez traku in ogled šolskih prostorov, ki so bili obogateni z razstavo o preteklosti in sedanjosti podružnične šole na Muljavi zadnjih 70 let.

Barbara Maver

[wonderplugin_carousel id=”4″]