Dan v gozdu

V četrtek, 12. 10. 2017, so učenci prvega in tretjega razreda PŠ Muljava skupaj z vzgojiteljico in učiteljico preživeli šolski dan malo drugače.

Pouk v učilnici so zamenjali za pouk v naravi, natančneje v gozdu. Zjutraj smo se odpravili v vas Znojile v lovski dom Krka. Na pol poti nas je že pričakal lovec, gospod Milan Globokar.

Na poti do tja in pri lovskem domu nam je pripovedoval o živalih v gozdu, drevesih, življenju v gozdu, delu lovcev ipd.

Potem so učenci prvega razreda z vzgojiteljico v gozdu oblikovali svoje izdelke iz naravnih materialov, in sicer iz vsega, kar so našli na tleh. Ničesar niso smeli lomiti ali trgati. Poglobili so se v delo in nastale so prav zanimive umetnine.

Učenci tretjega razreda pa so se skupaj z učiteljico učili o živalih v gozdu, imenu dreves, plodovih in listih dreves, katere so iskali v gozdu. Med delom je bil čas tudi za sprostitev in malico.

Dopoldne v gozdu je hitro minilo in tako smo se odpravili proti šoli, kjer smo zaključili naš dan.

Zapisala: Helena Barle

Fotografija: Helena Barle