Prvi šolski dan na PŠ Višnja Gora

LE ENKRAT V ŽIVLJENJU JE TA DAN … DAN, KO GREMO PRVIČ V ŠOLO!

Pogumno je 1. 9. 2017 prag PŠ Višnja Gora prestopilo kar 49 prvošolcev.

Dan, ko so postali učenci prvega razreda, je zanje pomenil življenjsko prelomnico, saj se bodo iz sveta igre počasi preselili v svet učenosti.

Učenci razredne stopnje so prvošolcem pričarali pravljični svet Jurija Murija. Sledila sta nagovora gospoda ravnatelja in gospoda župana. Otrokom in staršem sta zaželela prijetno počutje in izrazila željo po tesnem sodelovanju vseh. Policist jim je predstavil varnost na poti v šolo. Spoznali so učiteljice, ki so jih popeljale do razredov.

A prvošolec ne postaneš kar tako! Otroci so morali s simboličnim skokom čez vrvico dokazati, da zmorejo postati učenci naše šole. Za svoj pogum so prejeli pohvalo in rumeno rutico. Po pogovoru in spoznavni igri so morali v učilnici poiskati svojo škatlico presenečenja. A preden so pokukali, kaj se v njej skriva, so jo morali okrasiti po lastni domišljiji. To jim je že prvi dan odlično uspelo.

Ob koncu druženja so se tudi posladkali. Po besedah naših prvošolcev jim je dan kar prehitro minil.

Barbara Polajžer