PO ZNANJE KAR V NARAVO

V petek, 26. maja 2017, smo imeli zagraški šestošolci tehniški dan. Odpeljali smo se na Kitni Vrh in ob vaškemu kalu je kmalu nastala »učilnica v naravi«. Šolske klopi je nadomestila trša podlaga za pisanje, stole pa kar kos kartona, ki smo ga razgrnili na travnik. Učiteljici Jožefa Zajec in Mojca Hrvatin sta nas seznanili s tamkajšnjim ekosistemom in dali napotke za terensko delo. Domačin, gospod Slavko Blatnik, nam je povedal, da so v dolini, tik ob »Luži«, kot kal imenujejo vaščani, pred desetletji kopali lignit. Naloge, ki smo jih reševali, so bile zanimive. Določevali smo travniške rastline, posebno pozornost pa smo namenili zgradbi cvetov in opraševanju. Najbolj smo uživali pri spoznavanju travniških živali. Poleg majcenih žabic in kačjih pastirjev so nas navdušile žuželke, ki smo jih lovili s »kečerjem«. Ko smo ujete žuželke narisali, smo jih spustili nazaj v naravo. Pred odhodom smo si pogledali še bogato etnološko zbirko, ki jo ureja Majin oče, gospod Mohorčič.

Zapisale: vse punce 6. Z