Dan Zemlje na PŠ Stična

V petek, 21. aprila 2017, smo na PŠ Stična imeli poseben dan. Po malici smo se zbrali pred šolo in s skupnimi močmi posadili mlado češnjo in posejali sončnična semena. Drevo in semena so nam podarili čebelarji. Ob saditvi in sejanju smo prepevali pesmi o čebelah in pomladi. Sledila je čistilna akcija. Nadeli smo si rokavice, vzeli vreče in po skupinah odšli na čiščenje šolske okolice.

Zadnje tri ure pouka smo imeli kulturni dan, ob zaključku bralne značke. Obiskal nas je gledališki in lutkovni igralec Klemen Janežič. S seboj je prinesel marionetne lutke, ki so v njegovih rokah oživele. Po predstavitvi smo se tudi mi preizkusili v igri z lutkami, nato pa smo se s Klemenom še pogovarjali. Povedal nam je veliko zanimivega o sebi in njegovem delu. Po končanih dejavnostih smo se veseli in zadovoljni še naprej pogovarjali o preživetem dopoldnevu.

Učiteljice PŠ Stična