Obisk ministrice

Današnja, šesta, obeležitev dneva slovenske hrane je bila za OŠ Stična še posebej slovesna. Pri zajtrku so se nam pridružili gostje z ministrstva in občine, in sicer ministrica za šolstvo, znanost in šport, dr. Maja Makovec Brenčič, vodja sektorja za predšolsko in šolsko vzgojo, Boris Zupančič, ter župan Občine Ivančna Gorica, Dušan Strnad.

V prijetnem vzdušju v 2. a-razredu na matični šoli je ministrica učencem pomagala namazati med ter jih v pogovoru spodbujala k zdravemu načinu življenja, spoštovanju narave in drug drugega. Pogovor sta strokovno dopolnila čebelarja, ki k nam večkrat prihajata predstavit pomen in življenje čebel, Jožica in Franc Pevec.

V nadaljevanju si je ministrica ogledala utrip dela na eni največjih šol v Sloveniji in od nas odšla s pozitivnimi vtisi.

Ivančna Gorica, 18. 11. 2016