Ob tednu otroka

PŠ Stična

Na PŠ Stična smo ob Tednu otroka izvajali različne zanimive dejavnosti. Ogledali smo si risani film v »šolskem kinu«, se igrali s prijatelji, obiskali otroke v Vrtcu Miška, kjer so nas pogostili s pečenimi jabolki in šli na jesenski pohod. Gasilci PGD Stična so nam predstavili njihovo opremo in pripravili zanimive prikaze reševanja ljudi in premoženja ob različnih nesrečah.

Učenci in učiteljice PŠ Stična

Matična šola

V oddelkih podaljšanega bivanja smo ob tednu otroka organizirali različne dejavnosti.

Najprej smo raziskali letošnje geslo, ki se je glasilo: »Svet, v katerem želim živeti.« Veliko smo se pogovarjali, se seznanili z otrokovimi pravicami in dolžnostmi ter na to temo okrasili oglasno desko. Igrali smo se z najljubšimi igračami in družabnimi igrami, ki so jih učenci prinesli od doma. Veliko časa smo preživeli zunaj, na svežem zraku. Imeli smo tudi pravo čajanko in se sladkali s sadnimi kupami, ki smo jih pripravili sami. Ker pa se nas je jesen že pošteno dotaknila, smo izvedli še jesensko delavnico, na kateri smo ustvarjali z jesenskimi plodovi in listi. Nastali so zanimivi in zelo barviti izdelki. Zadovoljni smo teden zaključili s kinom in pokovko.

Učitelji OPB iz 1. in 2. razreda