Bazar na PŠ Krka

V torek, 1. 12. 2009, se je, tako na Podružnični osnovni šoli Krka, kakor tudi na ostalih podružnicah OŠ Stična, odvijal že skorajda tradicionalni praznični bazar. Mesec november je minil v živahnem vzdušju, saj so učenci pri pouku in tudi v podaljšanem bivanju ustvarjali zanimive uporabne izdelke, ki so jih nato razstavili in ponudili svojim staršem in sorodnikom. Nekaj izdelkov je nastalo iz že uporabljenih predmetov, saj se na takšen način še posebej zavemo pomen recikliranja in z malo truda smo jih predelali v nove izdelke. Spretni otroški prstki so oblikovali zanimive adventne venčke, glinene svečnike, obeske za na smrečico, raznovrstne voščilnice, darilne škatlice, koledarje in še in še. Da pa je bilo vzdušje res pravo, je obiskovalce na sejmu spremljala instrumentalna glasba, vonj po prazničnem čaju, ki so si ga lahko tudi postregli in seveda praznični piškoti, brez katerih pravih prazničnih dnevov ni. Starši in sorodniki so bili nad izdelki naših učencev ponovno navdušeni, kar lahko potrdimo tudi z njihovim množičnim obiskom, za kar se jim lepo zahvaljujemo. Izkupiček od tokratnega bazarja bomo namenili nakupu otroških igral in igrač na šoli. Tako je minil še en prijeten dan v šoli, ki jih bo v teh prihajajočih prazničnih dneh še več.

Učiteljice PŠ Krka